0 1062

Deputeti dhe nënkryetari i Lëvizjes BESA, Zeqirja Ibrahimi, në një intervistë për portalin A1On thotë se Zoran...
0 285

Lideri i Partisë opozitare laburiste britanike, Xheremi Korbin i bëri thirrje kryeministres Tereza Mej të parashtrojë dorëheqje,...
0 380

Partia konservatore e Tereza Mej filloi negociata me Partinë sindikaliste demokratike të Irlandës Veriore për përbërjen e...
0 604

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani pas kthimit në Parlament të ligjit të ndryshuar për KLSH-në, dekretoi në limitet e kohës buxhetin e vitit 2015....
0 1497

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti dhe ai i PDSH-së, Menuh Thaçi, sipas të dhënave të shërbime të Kuvendit të...
0 433

Mungesa e saj nuk është pengesë për Parlamentin dhe as rrogën e deputetit prej 1.000 euro. Ermira Mehmeti nu...
0 461

Gjatë viti 2012 bullgaria u ka ndarë shtetësi 1.700 personave të huaj nga të cilët 96.9 për qind nuk...
0 453

Zëvendëskryetarja e LSDM-së, Radmilla Shekerinska, gjatë një takimi me qytetarët e Kumanovës, tha se dëshmitë dhe dokumentet që...
0 429

Profesori universitar, Osman Kadriu, në bisedën e realizuar në studion e TV Uskana shtjellon çështjen e bojkotimit të...