0 376

Opozita maqedonase shënoi të ‘hënë e zezë’ të vitit 2012, respektivisht ditën e vdekjes së demokracisë parlamentare. Me këtë rast përpara godinës së parlamentit...
0 696

Bekim BUÇI, Almakos “Bombat” e liderit të opozitës maqedonase, Zoran Zaev do të mund të shkaktojnë prishje të koalicionit qeveritar...
0 250

Për shkak të kushteve të rënda dhe mos kujdesit mjekësor, në burgun e Idrizovës, vetëm dy javët e fundit,...
0 357

Gjykata e Prishtinës u rrethua të mërkurën me masa të rrepta sigurie gjatë shoqërimit të 40 të arrestuarve si...
0 443

Komuna e Prishtinës, përmes një komunikate për media ka njoftuar se sot, e mërkure 13 gusht, ka filluar testimi...
0 263

Analiza shkencore detyron gjykim me maturi e gjakftohtësi. Jemi të bindur se, faktori atdhetar shqiptar në Maqedoni, i përfaqësuar veçanërisht...
0 440

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ne nje interviste ne Vizion Plus ka folur per reformat në sistemin...
0 393

Seanca e sotme në Kuvend është përfshirë nga akuza dhe replika të forta mes deputetëve të opozitës dhe mazhorancës....
0 421

Partitë vazhdojnë të taktizojnë rreth kandidatëve për zgjedhjet presidenciale. Ende nuk ka asnjë marrëveshje mes partive qeveritare VMRO DPMNE dhe BDI...