0 497

Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias, pas takimit me homologun maqedonas Nikolla Dimitrov në një konferencë...
0 408

Koreja Veriore plotësisht i refuzon sanksionet e OKB-së kundër qytetarëve dhe entiteteve të saj si dhe...
0 557

Koreja e Veriut është duke spastruar sistematikisht të gjithë popullsinë e saj me aftësi të kufizuara, duke i zhdukur...
0 486

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon është i shqetësuar me zhvillimet politike në Kosovë dhe dështimin...
0 382

Ultra-nacionalisti serb Vojisllav Sheshel është kthyer në Beograd pasi gjyqtarët e OKB-së për krime lufte dhanë lejen për lirim...
0 495

Ndërmjetësi i OKB-së në konfliktin sirian, Staffan de Mistura, ka deklaruar se ai beson se ekziston një mundësi e...
0 470

Në raportin tremujor të Ban Ki-moon-it për Kosovën, kërkohet nga partitë politike në vend që të zgjidhin problemet e...
0 648

Në saje të dhënave që dispononte nga Lufta e Dytë Botërore, Josip Broz Tito ka shantazhuar dhe ka mbajtur...
0 516

Përtej ndëshkimit ligjor, për dallim prej Bosnjës e Kroacisë, Kosova shumë më vonë i është qasur çështjes së viktimave...
0 486

Pas lëvdatave të Ali Ahmetit sot për 100 ditshin e qeverisjes ka ironizuar kryetari i komunës së Strugës Ziadin...