0 1097

Drejtori i Institutit Seizmologjik Mihail Garevski sqaron se vullkane aktive në Maqedoni nuk ekzistojnë. Ai  i...
0 530

Zëvendëskryeministri i angazhuar për eurointegrime Bujar Osmani në intervistë për agjencinë bullgare të lajmeve BTA theksoi se...
0 267

Një person nga Ohri është gjetur i mbytur në afërsi të plazhit “Saraishte”, që ndodhet në pjesën e...
0 481

Ish drejtori i Drejtorisë për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore, Pasko Kuzman, i cili ishte akuzuar për vjedhjen e artefakteve, sot qëndronte krah për krah...
0 495

Agjencia për Administratë (AA) në ueb faqen e saj zyrtare ka publikuar listën e personave të pranuar- propozime nga...
0 443

Paralajmërojnë vendime të guximshme dhe paparashikueshme, pikërisht ata, të cilët për 13 vjet rresht, nuk kishin guxim (dhe dije),...
0 553

Kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski, i njohur si ultra-nacionalist ka bërë përpjekje që të flasë shqip përpara një audience, gjë...
0 437

Ish kryetari i komunës së Ohrit Aleksandar Petreski dhe rreth 10-të persona tjerë janë arrestuar herët në mëngjes në...
0 399

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur në një takim pune në selinë e partisë në...
0 429

Me kërkesë të shqiptarëve ortodoksë në Maqedoni, Kisha ortodokes e Maqedonisë - Peshkopia e Ohrit (KOM-PO) miratoi që në...