0 340

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, ka shpallur fitoren në garën për kryetar të Komunës së Podujevës. Në...
0 252

Kandidati për kryetar të Prishtinës i Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti në konferencën për shtyp të kësaj partie, ka thënë se...
0 235

Qemajl Mustafa dhe Izmi Zeka kanë demantuar shkrimet se gjoja ata janë përshirë në rrahje fizike. “Këto propaganda burimin e...
0 208

Roma ma në fund ka humbur pikë pasi ka barazuar në xhiron 11-të në Serie A. ‘Ushtria romake’ është ndalur...
0 225

Qytetarët e Prishtinës me gjasë do të votojnë edhe njëherë në balotazh për të zgjedh kryetarin e tyre. Sipas rezultateve...
0 319

Zëdhënësi i PDK-së, Blerand Stavileci në një konferencë për media ka thënë se kjo parti në zgjedhjet lokale të...
0 285

Në orët e pasdites në Degën e PDK'së në Gjilan, ka ndodhur një rrahje në mes të Kryetarit aktual...
0 270

Partia e Fortë nuk i ka pritur rezultatet e KQZ-së, por ka dalë vetë me ato. Sipas zyrtarëve të kësaj...
0 275

Janë të rralla rastet kur Vetëvendosje ka shprehur kënaqësi në procese të ndryshme. Skretari i përgjithshëm i kësaj lëvizjeje, pas...
0 238

Deklarata e zëvendëskryeministrit serb, Aleksandër Vuçiq për hyrjen e policëve serb në veri ka ngjallur reagimin e ministrit të...