0 875

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka drejtuar gishtin gazetarit të CNN-it, Jim Acosta dhe i ka thënë “jashtë” gjatë një konference për media në...
0 279

Gjermania ka përgatitur mini Plan të Marshallit për Ballkanin, që në vitet në vijim duhet t’i përforcojë...
0 226

Holanda po mbyll disa burgje. Ky vendim vjen i detyruar nga pakësimi i ndjeshëm i të...
0 398

Qytetarët të cilët kanë lirinë më të madhe për të lëvizur nëpër të gjitha shtetet e botës janë ata...
0 373

Zelanda e Re është vendi më i avancuar social në botë nga 132 vende të përfshira në organizatën kërkimore...
0 348

Deputetja më pikante e BDI-së, Ermira Mehmeti ka qenë e ftuar në një emision që transmetohet në NOVA TV...
0 356

Një dasmë në Indi është kthyer në tragjedi. Përpjekja për të bërë diçka të paharrueshme në ditën e dasmës...
0 285

Pse tradhtohet në çift? Nëse keni tradhtuar ndonjëherë, pse e keni bërë? Mund të falni një tradhtar? Nëse jeni...
0 215

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka shpjeguar se si mbeti LDK-ja pa asnjë përfaqësues...
0 237

Chelsea i ka shpëtuar disfatës në takimin ndaj Galatasarayt të zhvilluar në Turk Telekom Arena të Stambollit, duke nxjerrë...