0 395

Prokuroria Themelore Publike Shkup sot ka marrë urdhër për zbatimin e procedurave hetuese dhe kërkoi paraburgim për...
0 490

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski deklaroi sot se ka ndodhur një tentativë për atentat ndaj ish-ministrit të...
0 346

Ministria e Punëve të Brendshme konfirmoi se sot në mesditë para Ministrisë së Shëndetësisë personi L.S (1957)...
0 1048

Ish ministri i Shëndetësisë Nikolla Todorov sot në mesditë është sulmuar fizikisht para Ministrisë së Shëndetësisë. Nga MPB-ja...
0 261

​Incident i armatosur në Ministrinë e shëndetësisë, raportohet se cak i sulmit ka qenë ish ministri...
0 1255

Temë qëndrore e bisedimeve mes katër partive më të mëdha në Përzhino lidhur me temën e listës së votuesve, mbeten 40 mijë votuesit e...
0 489

Parlamenti i Maqedonisë zgjodhi sot me shumicë votash Qeverinë e re të koalicionit VMRO-DPMNE dhe BDI. Pro qeverisë...
0 425

Ministri i Shëndetësisë, Nikolla Todorov informoi se tani për tani nuk ka rrezik nga sëmundje infektive, të shkaktuara nga...
0 417

Ministri i Shëndetësisë Todorov ka fshehur dy dokumente kyçe që tregojnë se tenderi i dhënë gazetares Ivona Talevska është i kurdisur....
0 409

Arrihet marrëveshja për ndryshimet në kodin zgjedhor nga partitë më të mëdha parlamentare me përjashtim të PDSH-së. Marrëveshja u cilësua si...