0 872

Edhe pse ka vetëm një anëtarë, Lëvizja Besa do të jetë lojtari kyç në Komisionin parlamentar për...
0 329

Edhe pse reporteri i Almakos nuk u lejua të filmonte protestat e sotme nga ana e policisë, ai i...
0 241

U mendova gjatë para se të reagoj. Jo se nuk i gjeja fjalet e duhura për ti thënë, sepse...
0 221

Lëvizja Vetëvendosje la shprehur sot “shqetësimin e saj të thellë” lidhur me ngjarjet e fundit në Maqedoni. “Procesi i fundit...
0 227

Përfaqësuesit ndërkombëtar kanë bërë thirrje për qetësim dhe qytetarët të përmbahen nga dhuna në Maqedoni. Kjo thirrje është bërë nga...
0 357

I nderuari Komandat i UÇk-së ALI AHMETI në vitin 2001, dola në luftë kundër çizmes së sllavit, lash fëmijët...
0 273

Lidhja e Diasporës Shqiptare për Maqedoni (LDSHM) ka dënuar dhunë policore kundër shqiptarëve të ushtruar sot në Shkup. LDSHM konsideron...
0 599

Hamdi Ndrecaj, i njohur në luftën e vitit 2001 si komandant Panteri ka kërkuar nga Ali Ahmeti që sa...
0 326

Brazili është gjysmëfinalisti i dytë i Kampionatit Botëror, pasi në çerekfinale mposhti Kolumbinë me rezultat 2-1. Nikoqiri ishte superior në...
0 351

Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka reaguar në lidhje me dhunën e ushtruar në Shkup të Maqedonisë...