0 410

Ndryshimi i kushteve në të cilat shkollohen nxënësit varësisht gjuhës në të cilën e zhvillojnë mësimin – nuk është vetëm një perceptim mbi bazën...
0 423

Franck Ribery, lojtari i Bayern Munich, flet për fëmijërinë e tij të ashpër dhe aksidentin me makinë, që shënoji fytyrën e tij me një...
0 473

Presidenti turk, Rexhep Tahip Erdogan, ka deklaruar se Gjermania është duke kryer vetëvrasje, pasi nuk po...
0 413

Koreja Veriore plotësisht i refuzon sanksionet e OKB-së kundër qytetarëve dhe entiteteve të saj si dhe...
0 917

Burime të “Lajmit” nga Komuna e Likovës pohojnë se takimi është bërë me kërkesë të liderit Ali Ahmeti për ta qetësuar Durakun dhe për...
0 534

E dini se cilët janë personat më të famshëm te historise duke iu referuar klikimeve në “Google”? 1. Jezu Krishti Në...
0 597

Akronimi ISIS nuk përfaqëson vetëm një grup terroriste. Në fakt, në provincën e Nova Scotia në Kanada është një...
0 559

Nëpër medie u fol se Menduh Thaçi është braktisur edhe nga njëri nga nënkryetarët e tij të PDSH-së legale,...
0 657

Kancelaria qeveritare e Nikolla Gruevskit, mbrëmë ka diskutuar për aksionin aksionin e Drejtorisë të të Ardhurave Publike (DAP) të...
0 239

Numri i beqarëve është rritur me 3 milionë brenda një dekade, pasi shumica e njerëzve zgjedhin të jetojnë vetëm,...