0 522

Mbyllet odiseja e gjetjes së pasuesit të Xhani De Biazit, sepse “Sport Ekspres” mëson se zgjedhja tashmë...
0 1173

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti dhe kryetari i LR-PDSH, Ziadin Sela kanë listën e vendeve të...
0 506

Emrat e tre biznesmenëve të njohur, që kanë rënë pre e gjobvënies së bandës së Emiljano Shullazit, figurojnë në dosjen e Prokurorisë së Krimeve...
0 1472

Ndonëse tradhtitë ekzistojnë që kur ekziston edhe njerëzimi, akoma jemi larg zbulimit të këtij misteri të madh: për ç’arsye disa meshkuj kanë prirje të...
0 534

Dhuna ndaj femrave nëpër botë ka përmasa pandemike! Kjo pandemi nuk njeh kufij gjeografik,socio-ekonomik apo kulturor! ! 1 në...
0 581

Vllasi thotë se Isa Mustafa duhet të kënaqet me postin e kryeparlamentarit, kurse Thaçi të mbetet kryeministër. Ai parasheh...
0 496

Nëse do thuhej se ka problem evident me përfaqësimin dhe artikulimin politik në Maqedoni, kjo nuk do ishte asgjë...
0 417

Duke thënë Shqipëria e humbet ndeshjen në tavolinë pse nuk u fut në fushë, ndërsa Serbia nuk i merr...
0 563

Kryebashkiaku i San Diegos në Kaliforni, Bob Filner, është akuzuar nga shtatë femra për ngacmim seksual. Ai i ka...
0 547

Ruben Avxhiu nga gazeta e shqiptarëve të Amerikës, Illyria, sjell disa detaje interesante nga takimi Rugova-Millosheviq. Lexojeni artikullin e...