0 305

Avokati Ignjat Pançevski dje pasdite është plagosur në Shkup, pasi që ndaj tij është shtënë me armë zjarri. Sulmi me...
0 366

Ambasada e SHBA-ve në Shkup ka festuar 4 korrikun, Ditën së pavarësisë së këtij shteti. Të pranishëm kanë qenë...
0 336

Pas përlotjes në në televizion , Bleona Qerreti ka pohuar për “Summer Pages” se do të jetë e pranishme...
0 360

Për herë të parë, në ketë dekadë dhe më gjatë, një Ambassador amerikan ‘harron’ ta përshëndes Kryeministrin e Kosovës....
0 289

Në selinë e BE’së në Bruksel vazhdojnë të thonë se nuk duan të përzihen në çështjet e brendshme të...
0 298

Për protestat e sotme në Shkup, është prononcuar edhe analisti Ramadan Ramadani për Almakos. "Këto ditë ngrihet famë rreth protestave...
0 323

Në rrjetin social Facebook ende me të madhe postohen paralajmërimet për protesta që do të zhvillohen nesër, të premten...
0 1721

Kjo është shtëpia e lojtarit nga Maqedonia, Blerim Xhemaili i cili kishte një paraqitje të shkëlqyer me fanellën e...
0 562

Nëse shkoni në të gjitha kryeqendrat botërore, do të gjeni ushqim turk, përkatësisht dynerin, si specialitet turk. Madje ky lloj...
0 1035

Motrat Mustafa kanë publikuar këngën dhe klipin më të ri të këngës “Muaji i Mëshirës”. Kënga i kushtohet Muajit të...