0 1048

Miratimi i ligjit për gjuhën shqipe nga Parlamenti i Maqedonisë ndez reagimin e rusëve nëpërmjet medias së fuqishme të Kremlinit, Sputnik. Në një koment të...
0 1178

Lëvizja BESA konsideron se “plani reformues 3-6-9” i prezantuar sot nga kryeministri, Zoran Zaev dhe zëvendës kryeministri,...
0 1187

Sot në hapësirat e Sekretariatit për Çështje Evropiane u realizua takim mes zëvendëskryetarit të Qeverisë për Çështje...
0 593

Zëvendëskryeministri i angazhuar për eurointegrime Bujar Osmani në intervistë për agjencinë bullgare të lajmeve BTA theksoi se...
0 665

Nga ora 10:30 është normalizuar qarkullimi në rrugën rajonale Rosoman – Prilep te tregu në Rosoman, i...
0 613

Shoqata e Vetaranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimitare Kombëtare të Maqedonisë në një reagim dërguar mediave, kërkon...
0 604

 Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov dhe ministri turk i Punëve të Jashtme Mevlut Çavushoglu në...
0 622

 Ndërmarja Publike “Rrugët e Maqedonisë” kumtoi se nesër nga ora 13 e deri në orën 17 në...
0 634

Sekretari i shtetit amerikan Rex Tillerson së shpejti do të vizitojë Maqedoninë, bëjnë të ditur burime dioplomatike. Shefi...
0 613

Policia italiane e arrestoi Stefan Çernetiq për arsye se me vite është prezentuar si “princi nga Mali...