0 1149

 Në rastin me Republikën e Maqedonisë aspak nuk respektohet marrëveshja ndërkombëtare e lidhur me një vend fqinj,...
0 533

Pak pas orës 2, kur besimtarët muslimanë zgjohen për syfir, një tërmet ka dridhë Maqedoninë. Sipas...
0 433

Zoran Zaev në Bruksel, nga NATO dhe BE e mori mesazhin se pa zgjidhjen e emrit nuk do...
0 1096

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov, mori vendim që t’i dekorojë anëtarët e klubit të hendbollit...
0 547

Atmosfera në ekipin e Turqisë para ndeshjes me Kosovën, e cila luhet me 11 qershor në ‘Loro...
0 510

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka kërkuar dorëheqjen e menjëhershme të qeverisë së Nikola Gruevskit dhe formimin e një qeverie kalimtare. Ai këtë kërkesë e...
0 553

Historianët maqedonas shprehin qëndrime diametralisht të kundërta rreth stemës se re të Maqedonisë. Përderisa një pjesë e tyre mbron...
0 1360

Numri i të arrestuarve në Maqedoninë Perëndimore shkon në 15 persona, njofton Ministria e Punëve të Brendshme. Numri më...
0 696

Ministria e Brendshme ka publikuar edhe videon nga aksioni “Çekan” që është zhvilluar mbrëmë dhe sot në orët e...
0 574

Deputeti evropian Riçard Houit theksoi se rreziku për rikthimin e konfliktit në Maqedoni është real, por ai shton se...