0 1166

Pensionistët e Maqedonisë kanë mundësi njëmujore që të aplikojnë për pushim falas në banjat e vendit, që ofrohet nga Ministria për Punë dhe Politika...
0 1094

Me koncert nga grupit “Foltin” sonte përfundon në Suli han edicioni i sivjetmë i Verës së Shkupit. Foltin...
0 1149

 Në rastin me Republikën e Maqedonisë aspak nuk respektohet marrëveshja ndërkombëtare e lidhur me një vend fqinj,...
0 424

Lidhur me reagimet publike për emërimin e tij ambasador dhe shef i misionit të Republikës së Maqedonisë...
0 419

Zëvendëskryeministrit për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot kishte takim me Ambasadorin e Sllovakisë në Maqedoni, Martin Bezak,...
0 508

Javorja greke “Real News” njofton se “Maqedonia e Vardarit” do të jetë propozimi i Greqisë për qeverinë...
0 497

Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias, pas takimit me homologun maqedonas Nikolla Dimitrov në një konferencë...
0 511

Dy gazetat me renome botrore, Guardian dhe Financial Times kanë dërguar mesazhe të njëjta për shqyrtimin...
0 486

Qeveria e Republikës së Maqedonisë e cila gjendet në juglindje të Evropës duket se është e gatshme...
0 457

Zoran Zaev u premtoi qytetarëve anëtarësim të shpejtë në BE dhe NATO, pa u prekur çështjet e...