0 12

Likuidimi i Dilaver Bojkut (58), ish “makros” dhe njërin nga “bosat” më të mëdhenj të mafisë shqiptare në Evropë, ishte planifikuar gjatë dhe deri...
0 24

Sërgjan Kerim ish-ministri i Punëve të Jashtëm i Maqedonisë, ish-ambasador në Gjermani dhe ish-kryesues i Këshillit të Sigurimit në OKB është punësuar me honorar...
0 18

Pasi sot Lëvizja BESA zyrtarizoi Zeqirja Ibrahimin si kandidatin për kryetar të komunës e Çairit, të njëjtën gjë pritet të bëjë nesër edhe LSDM-ja...
0 15

Gjorgje todorov (69) nga Kavadarci i Maqedonisë në zgjedhjet e 11 dhjetorit vitin e kaluar në vendvotimin ku aj voton ka shkuar me bashkëshorten...
0 17

Në bazë të konkursit të shpallur për regjistrimin e studentëve në Universitetin e Evropës Juglindore për vitin akademik 2017/18 dhe vendimit të Senatit të...
0 17

Vetëm në 10 restorante, njerëz në pozita drejtuese në MPB-në kanë harxhuar gjysmë milion euro. Shumat e paguara për këto restorante arrijnë...
0 18

Njohësit e çështjeve politike në 100 ditëshin e qeverisë vlerësojnë kthimin e normalitetit në vend, disa masa në sferën e ekonomisë, si rrogën minimale...
0 15

Policia Kufitare e Qafë Thanës ka sekuestruar 81 gram lëndë të dyshuar si narkotike Cannabis Sativa dhe ka arrestuar në flagrancë dy shtetas...
0 19

Ministria e Brendshme në Maqedoni po përgatit një operacion të gjërë arrestimesh ku në shënjestër janë funksionarë të qeverisë së kaluar të përfshirë në...
0 21

Një furgon me targa të SK ka shkaktuar aksident në pikën pagesore të Gllumovës sot në mesditë, duke goditur një veturë me targa AL. Sipas...