0 541

Gjatë vizitës së nënpresidentit të SHBA-së Majk Pens më 2 gusht, në Podgoricë pritet ndërprerje e tërësishme...
0 420

Kryetari i Komisionit evropian, Zhan Klod Junker u kanos me parashtrimin e procedurës juridike kundër atyre anëtarve...
0 577

E përditshmja serbe Kurir ve sërish Kryeministrin shqiptar Edi Rama në titullin kryesor të numrit të sotëm. Në titull...
0 580

Policia në Gjermani ka gjetur një bunker për mbrojtje nga sulmet bërthamore, i ndërtuar nga një person privat, i...
0 543

Ditën e diel, qytetarët e Preshevës u zgjuan me përgatitje për vizitën e kryeministrit Edi Rama. Postera dhe pankarta...
0 519

Agjensia AFP njofton se të paktën 39 persona, 30 prej të cilëve fëmijë humbën jetën pas një atentati të...
0 692

Ministri i Ekonomisë Bekim Neziri në konferencën "Ekonomia-bazë për bashkëpunim rajonal në Ballkanin Perëndimor", i cili u mbajt në...

Leticia Calderón, aktorja e njohur meksikane u lind 45 vjet më parë në Guymas, Sonora të...
0 666

Propozimi nga marrëveshja e sotme që kryeministër të jetë Ramush Haradinaj, është mirëpritur nga lidershipi shqiptar në Luginën e...
0 543

Presidenti amerikan Barack...