0 412

Në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë, kreu i kësaj partie Ali Ahmeti ka pritur në takim...
0 370

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka bërë thirrje për fund të menjëhershëm të, siç ka thënë, operacionit ndëshkues ushtarak...
0 363

Ushtarë amerikanë mbërrijnë Poloni. Kontigjenti i parë i trupave ushtarake amerikane ka mbërritur në Poloni në mes të tensionit mes...
0 386

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka thënë se pret që Marrëveshja e Gjenevës të zbatohet me veprime konkrete...
0 383

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka deklaruar se të gjitha palët e mbledhura në bisedimet e Gjenevës kanë...
0 515

SHBA-të kanë vendosur të dërgojnë një luftanije drejt Detit të Zi, në mbështetje të aleatëve evropianolindorë, në një kohë...
0 358

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, dhe ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, takohen sot në Paris, për të...
0 336

Duket se po dalin frytet e kontakteve diplomatike mes presidentit rus Vladimir Putin dhe presidentit të SHBA-së Barack Obama....
0 416

Detyra kyçe e konferencës paqesore për Sirinë "Gjeneva-2" është ndërprerja e dhunës, e jo largimi i presidentit sirian Bashar al Asad...
0 317

Tensionet mbeten të larta në kryeqytetin e Ukrainës e ndërsa zemërimi i protestuesve rritet mbi refuzimin e presidentit Viktor...