0 10

Në edicionin e sivjetshëm të Festivalit “Vera e Ohrit”, pjesëmarrja e artistëve dhe performancave shqiptare është e reduktuar në maksimum. Pas anulimit të...
0 8

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, hodhi akuza mbi Bashkimin Evropian, në një intervistë të dhënë për BBC-në. Ai tha se Turqia po humb kohën e...
0 9

Në një editorial botuar në gazetën “Wall Street Journal”, kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur mbi takimin e 6 liderëve të Ballkanit Perëndimor...
0 9

Në rishikimi e buxhetit të miratuar nga Qeveria e Maqedonisë, i cili pritet shumë shpejtë t’i dorëzohet deputetëve për shqyrtim, nuk ka gjetur vend...
0 9

Dymbëdhjetë serbë të Bosnjës të dënuar për gjenocid kanë kryer dënimet e tyre dhe janë liruar – disa janë rikthyer të jetojnë në vendet...
0 14

Qindra studentë të mashtruar, sot kanë kërkuar paratë nga Agjencia e ndërmjetësimit “Venera Kemalovski”. Ata kishin aplikuar për punë në brendin e njohur për...
0 7

Në kuadër të Samitit të Triestes ku po merr pjesë, kryeministri Edi Rama u takua sot me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, me të...
0 10

“Qëllimi i investimeve në Ballkan është ndërlidhja më e mirë dhe përgatitja e këtyre vendeve për anëtarësim në BE”, ka pohuar komisioneri europian i...
0 9

Presidenti Thaçi ka afat deri më 8 gusht të thërrasë mbledhjen konstituive të Kuvendit të dalë nga vota e 11 qershorit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...
0 24

Banorët e rajonit të Ohrit edhe sonte nuk kanë qetësi. Disa çaste më parë, më saktësisht në orën 21 e 31 minutë është regjistruar...