0 629

Miratimi i ligjeve pa debat publik apo me debate sipërfaqësore, ku si zgjidhje ofrohet vetëm se një model, i...
0 761

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka thënë se Uashingtoni është duke shqyrtuar mundësinë për ta rikthyer Korenë...
0 584

Shaban Bytyqi është 90 vjeçari nga Llapushniku i cili është konvertuar në të krishter. Këtë e ka publikuar në...
0 437

Me frenime të forta dhe shumë tym nga gomat e djegura, shoferët e rinj demonstrojnë aftësitë e tyre në...
0 441

Sipas informacioneve paraprake pretendohet se në kufirin siriano-izraelit në Kunejtra është rrëzuar një avion zbulues që i përket Izraelit Sipas...
0 491

Para disa minutash, mësohet se Ryva Kajtazi ka pësuar një aksident të lehtë në qendër të Prishtinës. Dëshmitarë nga vendi...
0 435

Real Madrid ka kaluar Barcelonën me numrin e trofeve të fituara Pas triumfit në Kupën e Botës për klube, Real...
0 636

Binak Kelmendi është fituesi i sivjetshëm i Çmimit “Rexhai Surroi 2014” për letërsi. Juria në përbërjen Kim Mehmeti, Agim...
0 396

Nënkryetari i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë z.Rafis Aliti sot pranoi një delagacion deputetësh nga Republika e Shqipërisë...
0 442

Nënkryetari i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë z.Rafis Aliti sot pranoi një delagacion deputetësh nga Republika e Shqipërisë...