0 652

Presidenti amerikan Barack Obama ka deklaruar se është i sigurtë se procesi i ndarjes së Britanisë nga BE-ja do të jetë sistematik dhe...
0 347

Behgjet Pacolli Pothuajse çdo qytetar do ta pyesë të parit e vendit, Kryeministrin Isa...
0 604

Kryetarja e Komunës së Gjakovës,Mimoza Kusari Lila, në profilin e saj të Facebokut ka shkruar se falënderon kryeministrin e...
0 604

Protesta e opozitës ditën e shtunë ishte një ngjarje që mund ta krahasosh me një prizëm shumëfaqësh ndër të...
0 486

Kryetari i Parlamentit të Turqisë, Xhemil Çiçek, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij dhe delegacioni i parlamentit turk, ka...
0 523

Lideri i VMRO-Partisë Popullore në opozitë Lubço Georgievski i ka paguar para qeverisë për tokën nën kala ku duhet...
0 1337

Rruga jonë është përpara. Rruga jonë është e drejtë. Nëse sot ne kemi të drejtën të ndjehemi mirë kur...
0 478

Një foto interesante, të paktën, për kosovarët po qarkullon në agjencitë e ndryshme të lajmeve. Bëhet fjalë për një...
0 422

Ndërsa i afrohemi vizitës së kryeministrit Edi Rama në Beograd, shtypi serb ka shtuar dozat kritike. Kështu e përditshmja serbe...
0 417

Burime të Gazetës "Express", bëjnë të ditur se Beogradi, pas presioneve diplomatike, me një ngurrim të madh ka pranuar...