0 365

Likuidimi i Dilaver Bojkut (58), ish “makros” dhe njërin nga “bosat” më të mëdhenj të mafisë shqiptare në Evropë, ishte planifikuar gjatë dhe deri...
0 243

Policia Kufitare e Qafë Thanës ka sekuestruar 81 gram lëndë të dyshuar si narkotike Cannabis Sativa dhe ka arrestuar në flagrancë dy shtetas...
0 288

Një furgon me targa të SK ka shkaktuar aksident në pikën pagesore të Gllumovës sot në mesditë, duke goditur një veturë me targa AL. Sipas...
0 340

Dy këngëtare dhe bashkëshorti i njërës prej tyre janë sulmuar nga pronari i një lokali në rrugën e vjetër Tetovë-Shkup, si dhe nga një...
0 384

Trupi i një burri të vdekur, dje pasdite është gjetur në një prej dhomave të një hoteli pranë magjistrales në aksin rrugor Gostivar-Kërçovë. Nga MPB-ja...
0 247

Mëngjesin e sotëm rreth orës 10.30 minuta 23 persona nga fabrika Lear kanë kërkuar ndihmë mjekësore nga klinika e qytetit për shkak të simptomave...
0 286

Inspektor të repartit për tregti të palejuar me drogë dhe armë në Tetovë, gjatë ditës së djeshme kanë arrestuar M.E (47) nga Tetova, ndaj...
0 198

Për shkak të një zënke në trafik, dy kumanovër, F.L nga Llojani dhe H.H nga Vaksinca, fizikisht kanë sulmuar personin M.O, i cili ka...
0 450

Një 63 vjeçar me inicialet H.L nga Tetova, dje në mbrëmje rreth orës 21, gjersa lëvizte në rrugën 120 në Tetovë me biçikletë...
0 190

Mëngjesin e sotëm rreth orës 2 e 45 minuta, janë përfshi nga zjarri tre lokale që ndodhen në bulevardin “Vëllezërit Gjinoski” në pjesën qendrore...