0 559

Lëvizja Vetëvendosje ka befasuar të gjithë në zgjedhjet nacionale të 11 qershorit kur mori rreth 27 % të votave. Partia e Visar Ymerit, e cila...
0 383

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka caktuar datën 22 tetor 2017 për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Kosovë. Në një njoftim nga Presidenca...
0 391

Gratë e pushtetarëve të Kosovës nuk po qëndrojnë nën hijen e burrave. Kur bëhet fjalë për pasuri bashkëshortët e tyre “milioner” shpesh duken varfanjak...
0 433

Kosovari Blerim Podvorica raportohet ta ketë vrarë veten derisa me veturën e tij të mbushur me eksploziv, sulmoi një turmë ushtarësh të Assadit në...
0 378

Pas dy mandateve si opozitë në Kuvend dhe pas mandatit të parë të qeverisjes së drejtë e të mirë në kryeqytet, Lëvizja VETËVENDOSJE! (LV)...
0 396

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar të premten me kreun e Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj. Kurti, ish-kryetar i...
0 417

Zgjedhjet në disa vende të Ballkanit, por edhe krizat politike në disa të tjera, kanë qenë në fokus të diplomacisë ruse. Të shumta kanë qenë...
0 395

Koalicionit PAN i duhet t’i marrë disa deputetë nga partitë tjera për ta formuar Qeverinë e re bashkë me minoritetet. Analistët vlerësojnë se pas...
0 387

Ditë më parë i ashtuquajturi Shteti Islamik ka dërguar një kërcënim për Ballkanin, duke thënë, se do të kthehen për të sulmuar, pasi siç...
0 376

“Nuk ka kuptim të formohet Qeveria duke u varur nga Lista Serbe dhe ne jemi të bindur që një Qeveri e varur nga Lista...