0 9

Presidenti Thaçi ka afat deri më 8 gusht të thërrasë mbledhjen konstituive të Kuvendit të dalë nga vota e 11 qershorit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...
0 11

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Blerim Reka, i ka ftuar subjektet politike në Kosovë t’i formojnë sa më shpejt institucionet e reja dhe...
0 11

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se ka marrë konfirmimin nga koalicioni fitues i zgjedhjeve (koalicioni...
0 14

Një 15-vjeçare nga Ferizaj ka tentuar vetëvrasjen. Këtë veprim, sipas familjarëve të saj, e mitura e kishte ndërmarrë pasi iu keqpërdor privatësia e saj. Ajo postoi...
0 19

12 të akuzuarit për marrje e dhënie ryshfeti dhe ushtrim ndikimi, kryesisht studentë janë dënuar me burg dhe gjobë. Gjykata Themelore në Prishtinë dënoi sot...
0 20

Ramush Haradinaj, lider i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, i nominuari për kryeministër të Kosovës nga koalicioni PAN (AAK, PDK, NISMA),  dhe ish njëri...
0 23

Lëvizja Vetëvendosje ka befasuar të gjithë në zgjedhjet nacionale të 11 qershorit kur mori rreth 27 % të votave. Partia e Visar Ymerit, e cila...
0 18

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka caktuar datën 22 tetor 2017 për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Kosovë. Në një njoftim nga Presidenca...
0 24

Gratë e pushtetarëve të Kosovës nuk po qëndrojnë nën hijen e burrave. Kur bëhet fjalë për pasuri bashkëshortët e tyre “milioner” shpesh duken varfanjak...
0 30

Kosovari Blerim Podvorica raportohet ta ketë vrarë veten derisa me veturën e tij të mbushur me eksploziv, sulmoi një turmë ushtarësh të Assadit në...