0 448

Jemi të gatshëm që të kontribuojmë drejt qëllimit të projektuar – Serbia të bëhet anëtare e Bashkimit...
0 876

Tash gjashtë vjet Kosovës i janë bërë me dije kriteret që duhet plotësuar për liberalizimin e vizave nga Bashkimi Evropian, dhe ende vendi mbetet...
0 784

Forca e Sigurisë së Kosovës është e gatshme për përgjegjësi të reja mbrojtëse, duke u transformuar në Forca të Armatosura. Këto janë deklarata më...
0 802

Një banor nga fshati Llozovë në pjesën qendrore të Maqedonisë është personi i fundit i infektuar nga epidemia e Tularemisë, ku numri i përgjithshëm...
0 805

Shteti Islamik po u ofron shqiptarëve pagë nga 20 mijë deri në 30 mijë euro për të luftuar në anën e xhihadistëve në Siri...
0 1339

Konferencë për shtyp e deputetit të PDSH-së z.Bekim Fazliu: Fillimi i publikimit të përgjimeve për shumë kënd mund edhe të ketë tingëlluar si...
0 1688

Deklarata e zëvendëskryeministrit të vendit, Hashim Thaçi për krijimin sa më të shpejt të Forcave të Armatosura të Kosovës ka bërë që mediat serbe...
0 825

Kryediplomati kosovar Hashim Thaçi duke informuar kabinetin qeveritar me vizitën e tij në Bruksel, tha se është takuar me sekretarin e përgjithshëm të Këshillit...
0 864

Kryeministri Isa Mustafa i është kundërpërgjigjur Rexhep Qosjes, duke e cilësuar atë gënjeshtar. Ai ka thënë se Qosja duhet...
0 1033

Rrjeti më i madh social Facebook ka verifikuar profilin zyrtar të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim Ali...