0 1892

Janë shqiptare dhe mjaft të famshme në skenat muzikore ndërkombëtare. Por duket se midis tyre ka një armiqësi të hershme. Në koncertin e Pavarësisë së Kosovës,...
0 1115

Moska zyrtare për herë të dytë është marrë personalisht me Edi Ramën, kryeministrin e Shqipërisë, i cili fundjavën e shkuar tha se ishte ai...
0 1020

«Serbët nuk e kanë të panjohur ta heqin qafe cilindo politikan të tyre, i cili nuk u shkon për shtati. Ne kemi shërbim jashtëzakonisht...
0 722

Koalicioni PAN, të cilin e përbëjnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma...
0 605

 Numri i fletëvotimeve të pavlefshme në zgjedhjet e djeshme të parakohshme parlamentare në Kosovë është rreth 50...
0 676

Lëvizja BESA ka reaguar kundër deklaratave tëZoran Zaevit që ditë më parë tha se nuk do...
0 1185

Ejup Alimi, deputeti i BDI-së, njëherësh koordinator i grupit parlamentar të partisë së Ahmetit, ka komentuar...
0 686

Konferenca e dhjetë rajonale për kadastër dhe infrastrukturë të të dhënave hapësinore do të mbahet sot në...
0 1230

Bashkimi Demokratik për Integrim sot shënon 15-vjetorin e themelimit. Nga partia, përmes një kumtese për mjetet e...
0 690

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka ripërsëritur se Kosova do të bëhet me ushtri këtë vit. Thotë...