0 368

Në qytetin gjerman Hamburg sot gjatë masave të përforcuara të sigurisë fillon samiti dyditor i Grupit të...
0 408

Lideri i Koresë Veriore, Kim Jong-Un  deklaroi se përleshja me SHBA-në ka hyrë në “fazën përfundimtare” duke...
0 365

Kompania Samsung Electronics thotë se gara e ashpër në sektorin e telefonave të mençur po e dëmton atë. Kjo kompani...
0 353

Lideri i Koresë Veriore Kim Jong Un ka shtuar aq shumë peshë e cila ka ndikuar aq ai ti...
0 321

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka disa javë që nuk është parë në ndonjë ngjarje publike, duke...
0 400

Menjhëherë, pas Kongresit të BDI-së pakënaqësitë brendapartiake filluan tl shtohen. Alisetar Ramadani nga Mërgata Shqiptare për Maqedoni –MSHM e...
0 316

Halla e liderit komunist të Koresë së Veriut, Kim Jong Un, është emëruar anëtare e komitetit të funeralit shtetëror për një...
0 240

Samsung ka mundur të tejkalojë Apple në tregun e smartfonëve dhe tani ka si synim të avancojë më tepër...
0 243

Kryqyeti kinez Peking, ka paraitur kandidaturën e tij për të qenë organizator i Lojërave Olimpike Dimërore të vitit 2022, transmeton agjensioni...
0 230

Të paktën dhjetë persona kanë humbur jetën në mbytjen e një anije transportuese pranë bregut të Koresë Jugore. Sipas informacioneve të...