0 1135

Një 15-vjeçare nga Ferizaj ka tentuar vetëvrasjen dhe sipas familjarëve të saj, e mitura e kishte ndërmarrë...
0 515

Një video që po bën bujë në rrjetet sociale dhe po shpërndahet si nga maqedonasit dhe shqiptarët atje, tregon një shqiptar nga Kumanova që...
0 820

Shteti Islamik po u ofron shqiptarëve pagë nga 20 mijë deri në 30 mijë euro për të luftuar në anën e xhihadistëve në Siri...
0 596

Pronari i një krani gjigant që vrau dy punëtorë ndërtimorë kur u rrëzua në Upper East Side, Manhattan, New...
0 610

Pa plotësimin e këtyre kërkesave nuk do të ketë hapje të kapitullit 35, e anëtarësimi i Serbisë përfundimisht varet...
0 1259

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka zgjedhur një media në Shqipëri për të folur për prapaskenat e Bllokut dhe...
0 441

Dera e shtëpisë së Shyhrete Berishës vazhdon të mbetet e mbyllur për të për më shumë se 13 vjet....
0 440

Në shënimin e përvjetorit të 10-të të Librarisë...
0 419

Një person është plagosur në Gjakovë, rreth orës 22:00, në afërsi të shkollës “Zekerja Rexha”. Ai ka marrë plagë...
0 509

Akademiku Rexhep Qosja tha se vizita e kryeministrit të Shqipërisë në Beograd ka rëndësi shtetërore se e dëshmon përkushtimin...