0 514

Lista me kandidatët e mundshëm për të marrë drejtimin e kombëtares shqiptare pas dorëheqjes së Xhani De...
0 505

Policia italiane e arrestoi Stefan Çernetiq për arsye se me vite është prezentuar si “princi nga Mali...
0 358

Ekzaminimet mjekësore konfirmuan frikën e bardhezinjve, dëmtim i shkallës së dytë në muskujt e kofshës së djathtë. Dy muaj pa Paul Pogba, një goditje shumë...
0 420

UEFA ka dënuar Kroacinë për incidentet gjatë barazimit 1:1 me Italinë në kuadër të eliminatoreve për Euro 2016. Komisioni Disiplinor...
0 351

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në qytezën e Albengas, Itali, ku një i ri shqiptar...
0 408

“Maqedonia e ndërmerr kryesimin nga Austria në NQE. Do të kem fjalim. Mundësi e mirë për promovim, kontakte dhe...
0 453

Etrit Berisha, portieri i Kombëtares shqiptare, ka bërë të ditur se objektiv i ekipit kuqezi është kualifikimi në Euro...
0 434

Selektori i Italisë, Antonio Conte, në deklaratën e tij të dhënë pas ndeshjes që skuadra e tij mposhti Shqipërinë...
0 426

Lorik Cana nuk është ylli vetëm në Shqipëri e Kosovë. Kapiteni i Kombëtares shqiptare këtë epitet e ka edhe...
0 469

Sipas raporteve që po qarkullojnë nëpër media, mësojmë se tifozët e Kroacisë kanë djegur flamurin e Serbisë, në ndeshjen...