0 388

When there is something that Italians enjoy, and then it’d be calcio, the German football activity. Calcio may be the German term...
0 579

Dua ta nis fjalën time me shprehjen e një europianisti të madh dhe një miku të posaçëm të shqiptarëve,...
0 257

“Mallkuar qoftë dita që të njoha”. Nuk është shprehja e një filmi, por historia e një të...
0 202

Selektori i Italisë, Cesare Prandelli e ka publikuar listën përfundimtare prej 23 futbollistëve, me të cilën do...
0 323

Një breshkë e stërmadhe tropikale është zënë nga rrjetat e peshkatarit Adem Kraja në afërsi të gadishullit të Ada...
0 541

Disa nga yjet më të famshme të ditëve të sotme kanë bërë punë nga më të ndryshmet, para se...
0 345

Senati italian votoi dje për përjashtimin e Silvio Berluskonit pas dënimit për evazion fiskal, politikanit me historinë më të...
0 286

Për herë të parë pas 16 vjetësh, që nga djegia e redaksisë prej pushtetit të PD-së në mars 1997,...
0 251

Qytetarët e Prishtinës me gjasë do të votojnë edhe njëherë në balotazh për të zgjedh kryetarin e tyre. Sipas rezultateve...
0 357

Zëdhënësi i PDK-së, Blerand Stavileci në një konferencë për media ka thënë se kjo parti në zgjedhjet lokale të...