0 775

Me koncert nga grupit “Foltin” sonte përfundon në Suli han edicioni i sivjetmë i Verës së Shkupit. Foltin...
0 219

 Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali publikoi raportin e saj për vitin 2016, ku...
0 459

Pavarësisht regjistrimeve zyrtare të popullsisë që bëhen në Shqipëri dhe Kosovë, asnjëherë nuk dihet sa shqiptarë ka në botë...
0 252

Italia vijon të jetë e shokuar dhe e zemëruar me infermieren Daniela Poggiali, e cila sipas autoriteteve shëndetësore lokale...
0 363

Shtetet e Bashkuara të Amerikës SHBA dhe Afganistani, pritët që sot të nënshkruajnë marrëveshjen mbi sigurinë. Marrëveshja bilaterale mes tyre,...
0 292

Do të ishte e padrejtë po të thoshim se Italia njihet në botë për mafinë dhe për politikanët e...
0 269

Propozimi nga ministrja e jashtme italiane Federica Mogherini për promovimin e stabilitetit në Ballkan: Shqipëria ka një...

Ata u fejuan pak përpara se të niste Botërori. Por ndërsa Italia i dha lamtumirën këtij...
0 225

Një ngjarje e rëndë ka shokuar opinionin publik në Peruxha, Itali, paraditen e sotme. Një...
0 383

Edhe shtypi i huaj i ka kushtuar vëmendje rekomandimit të dhënies së statusit kandidat Shqipërisë në këtë fund muaji....