0 1176

Në rrugët e kryeqytetit është zhvilluar sot një tjetër protestë, por këtë herë kauza e saj është sociale. Qindra të punësuar të ndërmarrjes shtetërore...
0 1537

Facebook kohët e fundit ka marrë shumë ndikim në shpërndarjen dhe kontrollin e lajmeve. Facebook ka shfaqur një dizajn të ri për sektorin e...
0 1134

Ali Ahmeti në arritjet e BDI-së përgjat këtij viti nuk la pa përmendur edhe çështjen e stemës, ku me këtë rast tha se ...
0 1165

Zëvendës Kryeministri për implementimin e MO-së, Musa Xhaferi ka thënë se ligjet e reja do e çojnë përpara zbatimin e parimit të përfaqësimit të...
0 1160

Në sistemin arsimor është i nevojshëm mekanizëm i cili do ta garantojë kualitetin minimal të diturisë dhe pikërisht për këtë dëshirojmë ta vendosin provimin...
0 1296

Për të gjithë ju që ndoshta e keni harruar këtë moment, ne ua sjellim edhe një herë foton kur aktorja e famshme Angelina Jolie...
0 721

Këngëtarja nga Shqipëria, Soni Malaj, në prag të festave të fundvitit, ka bërë një photoshooting me vajzën e saj të vogël, të cilën mundohet...
0 698

Maqedonia në fundjavë pritet të goditet nga i ftohti dhe uljeve të temperaturave deri në minus 9 gradë. Rënie të temperaturave do të ketë edhe...
0 578

Një shqiptar me nënshtetësi kanadeze, rrezikon të dënohet me 5 vjet burg, pasi akuzohet se është përpjekur të kalojë dy persona drejt SHBA-së në...
0 669

Një adoleshent me ngjyrë është qëlluar për vdekje nga policia në Ferguson të Shteteve të Bashkuara.Autoritetet e rendit kanë thënë se viktima ka drejtuar...