0 262

Mesfushori spanjoll mund të largohet nga Barcelona. Andres Iniesta ka nënshkruar një kontratë të përjetshme me Barcelonën, e megjithatë, qëndrimi i tij te skuadra katalanase...
0 385

"Duke nderuar heronjtë,ne ecim rrugës së duhur” - ishte porosia e liderit Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtigjatë vizitës në Prekaz,...
0 425

Kur Apple prezantoi iPhone-t e rinj, shumë njerëz filluan të ironizojnë Apple-in dhe të tallen me karakteristikat e harduerit...
0 399

Kryetari i Komunës së Strugës, Ziadin Sela i ka dhënë një intervistë 'Portalb', ku ka folur për një...
0 423

Njerëzimi, gjatë ekzistencës së tij, ka kaluar nëpër shumë sisteme të ndryshme shoqërore. Sejcili nga ato sisteme, në kohët...
0 336

Kandidati për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së Gjorge Ivanov ka kundërshtuar praktikën e BDI-së për të bojkotuar zgjedhjet...
0 276

Kreu i qeverisë Edi Rama mohoi dje se kishte një plan në lidhje me devijimin e lumit Radika por...
0 290

Shqipëria është një vend evropian dhe këtë populli shqiptar e ka treguar, sepse kemi bashkëjetesën e shkëlqyer në harmoninë...
0 301

Qeveria e Maqedonise dhe Serbise janë shumë afër firmosjes të një marrëveshje e cila do të mundësonte që dy...
0 310

Ylli i ri i...