0 1025

Ish ushtari i UÇK-së nga Kumanovës, Safet Aliti, i cili tani jeton në Gjermani, ka komentuar lavdëratat e partiakëve me ligjin për përdorimin e...
0 396

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin kanë shtrënguar duart për herë të...
0 505

Takimi i presidentëve të SHBA-së dhe Rusisë, Donald Tramp dhe Vlladimir Putin në margjinat e...
0 532

Televizioni rus “Russia Today” ka xhiruar me kamerat saj në Letoni një tren mallrash që mbante të gjithë përbërjen...
0 1143

Fadil Arsllani nëpërmjet portalit Shqipmedia, dematon lajmin e publikuar në gazetën e përditshme “Dnevnik” se i ka ikur policisë....
0 602

Aksidenti në të cilin vdiq presidenti i Maqedonisë Boris Trajkovski dhe bashkëpunëtorët e tij sipas gazetës boshnjake “Avaz”- thuhet...
0 517

Në një pronocim ekskluziv për Almakos, gruaja e Agim Ismailioviqit njërit nga të dënuarit e rastit 'Monstra', Fetije Iseni...
0 517

Një Gjermani ka nisur gjykimi kundër dy kosovarëve për mashtrimin e një tregtari veturash. Mediat lokale në Mühlacker, rajon në...
0 582

Policia në Gjermani ka gjetur një bunker për mbrojtje nga sulmet bërthamore, i ndërtuar nga një person privat, i...
0 434

Është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare regjisori Mike Nichols, i bërë i famshëm me filmin e 1967 “The...