0 189

Juventusi është skuadra e parë finaliste e këtij sezoni në Champions League, pasi mposhti edhe në ndeshjen...
0 177

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është bërë sportisti i parë që ka arritur mbi 100 milionë...
0 218

Në bazë të hetimeve, mund të ngrihet një çështje që ish-drejtuesi i Milan, Adriano Galliani,...
0 208

Katër ditë përpara ndeshjes në Bilbao, Cristiano Ronaldos iu desh të kujdeset për një çështje...
0 261

Barcelona ka arritur të triumfojë në klasiken e luajtur në “Santiago Bernabeo”, ndaj Realit të Madridit, dhe...
0 944

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Evropës në Nyon të Zvicrës. Manchester United, Ajax, Lyon dhe...
0 803

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve për fazën gjysmë-finale. Në gjysmë finale kaluan...
0 185

Gjysmënfinalistët e Ligës së kampionëve janë Real Madrid, Atletiko Madrid, Juventus dhe Monako. Juventus dhe Monako mbrëmë arritën të...
0 193

Berlusconi ka shitur 99.93 për qind të aksioneve te “Rossoneri Sport Investment Lux” për 740 milionë euro...
0 195

Finalja e parakohshme e Champions League, Bayern Munich-Real Madrid ka sjellë ashtu siç pritej spektakël...