0 575

Gjatë këtij dimri priten reduktime të mëdha. Kjo për shkak të incidentit të qershorit në Termocentral dhe humbjeve të...
0 658

Një kopje e dixhitalizuar e “Mesharit” të Gjon Buzukut pritet të jetë pjesë e pasurisë së Bibliotekës Kombëtare. Ky...
0 618

Opinionisti Fadil Lepaja ka komentuar aksionet e policise se Kosoves qe rezultuan me shume imam te arrestuar. Sipas tij,...
0 612

Për arrestimet e fundit të hoxhallarëve në Kosovë, ka reaguar edhe analisti i mirënjohur shqiptar Ilir Kulla. Ai thotë...
0 632

Bond 24 ende nuk ka një emër zyrtar, megjithatë vazhdimi i “Skyfall” pritet të nisë xhirimet në muajin Dhjetor...
0 498

Një prej liderëve kryesorë të rebelëve në Ukrainë ka thënë për BBC se ligji i ri që lejon vetëqeverisjen...
0 553

Bananet janë ushqimi ideal për të fjetur sa më mirë nëse ato konsumohen 30 minuta para se të flini. ...
0 549

Të gjithë e dimë se mëngjesi është racioni më i rëndësishëm, i cili duhet të jetë i pasur me...
0 563

Apple ka marrë një ankesë nga një modele e cila thotë se disa foto të saj nudo janë përhapur...
0 542

Vajza e Fuad Ramiqit, i cili u arrestua sot në aksionin e policisë si i dyshuar kryesor për manipulimin...