0 266

Pushimet amerikane të Granit Xhakës këtë verë ishin planifikuar me kujdes, për të bërë një hap që...
0 297

Presidenti amerikan Donald Tramp në bisedë telefonike me kryeministren britanike Tereza Mej i konfirmoi nevojat për “marrëdhënie...
0 192

Grupi terrorist Shteti Islamik ka dhënë kërcënime të reja drejt Belgjikës, SHBA-së, Rusisë, Francës, Britanisë së Madhe,...
0 320

Dnipro dhe Saint Etienne u përballën të enjten në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Europa Leagues...
0 360

Një rast qesharak ka ndodhur në ligën e pestë të Francës. Portieri i skuadrës franceze, Marli Gomon e la skuadrën...
0 422

Etrit Berisha, portieri i Kombëtares shqiptare, ka bërë të ditur se objektiv i ekipit kuqezi është kualifikimi në Euro...
0 353

Portieri i Francës, Hugo Lloris i ka quajtur shqiptarët shumë të guximshëm. Hugo Lloris, është i kënaqur me lojën...
0 340

Një javë përpara protestës antiqeveritare të 22 nëntorit në Tiranë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka gjetur në...
0 294

Selektori i Francës, Didier Deschamps ka zbuluar formacionin me të cilin skuadra e tij do të fillojë ndeshjen miqësore...
0 313

Sinjalet e trurit të transmetuara nëpërmjet internetit nga një person në tjetrin, kanë mundësuar dy njerëz që të luajnë...