0 1378

LSDM-ja opozitare akuzoi sot se Qeveria nëpërmjet aksionit ‘Dita e Fidanit’ nuk ka për qëllim shëndetin e qytetarëve ashtu siç pretendon,...
0 1472

LSDM-ja opozitare akuzoi sot se Qeveria nëpërmjet aksionit ‘Dita e Fidanit’ nuk ka për qëllim shëndetin e qytetarëve ashtu siç pretendon,...
0 5162

Ministria e Shëndetësisë shpalli konkurs për punësimin e 400 punëtorëve shëndetësor në institucionet shëndetësore publike. Kështu, do të punësohen 200 mjekë,...
0 1361

Basketbollisti i Los Anxhelos Lejkers, Kobi Brajant mezi pret që të rikthehet në terren, ndërsa kjo mund të ndodh vetëm më...
0 1557

Vdes tifozi holandez, i cili kishte rënë nga tribuna e stadiumit ‘Amsterdam Arena’ gjatë përballjes Ajaks-Barcelona në kuadër të Ligës së...
0 1494

Një aksion policor me emrin “Mbeturina” po zhvillohet në më shumë qytete të Maqedonisë.Deri më tani mësohet se janë arrestuar...
0 1407

Në Ukrainë priten edhe sot protesta masive kundër vendimit të qeverisë për të shtyrë nënshkrimin e një marrëveshjeje asociimi me Bashkimin...
0 1496

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë i vrenjtë dhe i ndryshueshëm, me reshje të dëborës, posaçërisht në pjesët lindore...
0 1502

Nën moton "Mbill shëndet! Mbille ardhmërinë tënde!" sot do të mbahet aksioni i 12-të "Dita e drurit - mbille ardhmërinë tënde!",...
0 1453

Ushtria amerikane ka dërguar dje për një mision fluturimi dy aeroplanë të paarmatosur B-52 në hapësirën ajrore mbi ishujt e debatueshëm...