0 473

sh-Presidenti egjiptian Hosni Mubarak, i rrëzuar në vitin 2011t, do të lirohet nga burgu brenda 48 orëve të ardhshme,...
0 386

Këshilli i ekspertëve të LDK-së ka vlerësuar se gjatë qeverisjes së PDK-së, Kosova po zbrazet nga të rinjtë njësoj...
0 346

Shpeshherë kemi lexuar rreth shqiptarëve ortodoksë të Rekës në Maqedoni të cilët janë asimiluar dal ngadalë si pasojë e...
0 370

Këngëtari nga Shkupi i muzikës popullore, Aziz Murati, duket se nuk ka nevojë të xhirojë videoklipe, dhe as të...
0 413

Ai paraqitet në rolin e analistit të pavarur. Në paraqitjet e tij publike ku rreket për të shprehur opinionin...
0 580

Triumfoi në mesin e 16-të vajzave pjesëmarrëse mbrëmjen e së premtes. Por, e sapozgjedhura “Miss Universe Kosova”, Mirjeta Shala...
0 408

Fotografia në të cilën shfaqet një djalosh i cili ‘puth’ diellin, është realizuar në Shqipëri dhe është publikuar në...
0 395

I dashuri i këngëtares dhe aktores së famshme, Jennifer Lopez, Casper Smart, është në kërkim të një banese. Mediet shkruajnë...
0 371

Me afrimin e zgjedhjeve të 3 nëntorit, partitë opozitare sërish kanë vënë në skenë kërkesën për instalimin e kamerave...
0 388

Duke u bazuar në Marrëveshjen e 19 prillit të arritur në dialogun Prishtinë – Beograd të ndërmjetësuar nga Brukseli,...