0 341

Holanda po mbyll disa burgje. Ky vendim vjen i detyruar nga pakësimi i ndjeshëm i të...
0 529

Ambasadori amerikan në Shkup Poll Uollers, në intervistën për emisionin ‘Rruga Drejt’ që emetohet sonte me fillim në ora...
0 433

LDK merr Kryeministrinë dhe gjitha ministritë ekonomike. PDK, ndërkaq, merr ministritë që kanë të bëjnë me sigurinë dhe drejtësinë....
0 589

Sot janë mbushur më shumë se dy vite e gjysëm nga vrasja e pesëfishtë në Smilkovc të Shkupit, ku...
0 794

Betina Naço, vajza 21 vjeçare e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, ka përjetuar çaste tmerri kur dy të rinj...
0 215

Sot në Shkup nisi marshi i tolerancës me moton “”Drejtësi, liri, barazi”. Një numë ri madh i policëve ndjekin...
0 530

Grupe të ndryshme politike por edhe të biznesit kontrollojnë sistemin gjyqësor në Maqedoni përmes presioneve ndaj gjykatësve. Kështu thotë...
0 490

Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan se do të dërgohen shtatëdhjetë prokurorë në katërmbëdhjetë vende të Ballkanit, Lindjes së...
0 456

Kroacia do t’ia vështirësojë Serbisë procesin e anëtarësimit në BE. Ata pritet të ngrisin një sërë padish për kriminelët...
0 535

Njëri nga Nismëtarët e Lëvizjes politike Besa, Skender Rexhepi ka reaguar ndaj aksioneve të fundit që i ka ndërmarrë...