0 888

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan priti në takim Fevzi el-Xhunejdin, i cili u bë simbol i rezistencës në ngjarjet e fundit në Palestinë...
0 313

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin kanë shtrënguar duart për herë të...
0 1070

Presidentët e Rusisë dhe të SHBA-së, Vladimir Putin dhe Donald Tramp sot do të takohen në...
0 457

Studenti amerikan Oto Uarmber, i cili është  liruar nga burgu pasi që është mbajtur në robëri në...
0 359

 Këshilltari special Robert Miller në hetimin për gjoja involvimin e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA vitin...
0 313

Komisioni për zbulim në Dhomën përfaqësuese të SHBA-së, i cili është i obliguar për hetim në lidhje...
0 327

Presidenti amerikan Donald Tramp në bisedë telefonike me kryeministren britanike Tereza Mej i konfirmoi nevojat për “marrëdhënie...
0 221

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi se vendi i saj do të përkushtohet në Marrëveshjen për klimën nga...
0 578

Presidenti amerikan Barack Obama ka deklaruar se është i sigurtë se procesi i ndarjes së Britanisë nga BE-ja do të jetë sistematik dhe...