0 967

Marrëveshja e tregtisë së lirë e Shteteve të Bashkuara me Meksikën dhe Kanadanë, aq e kritikuar nga Trump gjatë fushatës elektorale mbetet ende në...
0 1049

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka drejtuar gishtin gazetarit të CNN-it, Jim Acosta dhe i ka thënë “jashtë” gjatë një konference për media në...
0 324

Policia amerikane ka ndalur ditën e djeshme një person që po transportonte në veturën e tij...
0 416

​Për shumicën e njerëzve, të fluturosh me avion është një përvojë e mërzitshme dhe e pakëndshme. Por në avionët...