0 589

Kryeministri i Ukrainës, Dmitry Medvedev, ka tërhequr vërejtjen se autorizimi i sanksioneve të reja të Shteteve të Bashkuara kundër...
0 632

Para vitit të ri kanë hyr në fuqi dënime të reja ligjore për trafikun që do të “goditet” më...
0 592

Së bashku me Davutoglun dhe bashkëshorten e tij Sare Davutoglu, janë edhe disa ministra të kabinetit të tij qeveritar. Kryeministri...
0 632

Ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare ,këngëtari Joe Cocker, i njohur për këngën e tij me Beatles “With...
0 703

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka thënë se Uashingtoni është duke shqyrtuar mundësinë për ta rikthyer Korenë...
0 403

Sipas informacioneve paraprake pretendohet se në kufirin siriano-izraelit në Kunejtra është rrëzuar një avion zbulues që i përket Izraelit Sipas...
0 452

Para disa minutash, mësohet se Ryva Kajtazi ka pësuar një aksident të lehtë në qendër të Prishtinës. Dëshmitarë nga vendi...
0 572

Binak Kelmendi është fituesi i sivjetshëm i Çmimit “Rexhai Surroi 2014” për letërsi. Juria në përbërjen Kim Mehmeti, Agim...
0 384

Publicisti Veton Surroi ka deklaruar se Kosova është e okupuar nga zaptuesit e shtetit. Ai ka thënë se këta zaptues...
0 353

Kryetari i komunës së Likovës, Sadulla Duraku, i cili njëherit është edhe nënkryetar i BDI-së, përmes një komunikate zyrtare,...