0 415

Shoqata "Wish of a Lifetime" e cila ndihmon të moshuarit të realizojnë ëndërrat e parealizuara i ka ndihmuar 101...
0 387

Një video dramatike që është publikuar në YouTube tregon kushtet e pabesë që shoferët po ballafaqohen rregullisht me kthesat...
0 465

Kryeministri i Rusisë Dmitry Medvedev, ka arritur në Krime ku sot do ta filloj vizitën dy ditore të punës....
0 496

Zyrtarët që kryesojnë kërkimet për aeroplanin e zhdukur malajzian fluturimi MH370 deklaruan se kërkim i plotë në zonën e...
0 339

Ministria e Brendshme në Ukrainë tha se tre separatistë pro-rusë u vranë gjatë të shtënave të një nate më...
0 418

SHBA-të kanë vendosur të dërgojnë një luftanije drejt Detit të Zi, në mbështetje të aleatëve evropianolindorë, në një kohë...
0 1614

Gadishulli ukrainas i Krimesë kërcënon të kthehet në një shesh të ri beteje në ish-Bashkimin Sovjetik. Një analizë e...
0 372

Kina informoi se ngriti gjuajtësit e saj në ajër për të ndjekur aeroplanët amerikanë dhe japonezë që kaluan brenda...
0 1452

Ushtria amerikane ka dërguar dje për një mision fluturimi dy aeroplanë të paarmatosur B-52 në hapësirën ajrore mbi ishujt e debatueshëm...
0 426

Shirat e rrëmbyeshëm që e përfshinë rajonin e Stambollit, shkaktuan përmbytje në disa pjesë të qytetit më të madh në Turqi.