0 406

Simboli i spastrimit etnik, lideri i radikalëve serbë, Vojislav Seselj, është kthyer nga Gjykata e Hagës, ku ka qenë...
0 481

Më në fund ka mbërritur në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit vendimi i shumëpritur i zbadhur i Komisionit...
0 362

Për prokurorinë, ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani vijon të mbetet një shqetësim për dëmtimin e provave e...
0 468

Femra me bikini në pishina, makina, ora dhe sende të tjera të firmave më të shtrenjta në botë. Në...
0 503

Një shpërthim në kufirin mes Libanit dhe Izraelit ka plagosur dy ushtarë izraelitë gjatë së martës, gjë që rezultoi...
0 394

Prej kohësh, agjensitë inteligjente ndërkombëtare kanë pohuar se vendet e rajonit...
0 735

Deri pak kohë më parë, fshati Malbardhë i Laçit njihej pak ose aspak e megjithatë një reportazh i ciklit “Shqipëria...
0 946

Derisa Kosova bën përpjekje të ndalë bijtë e saj që shkojnë për të luftuar në Irak dhe Siri, ndjenja...
0 444

Papa Françesku ka folur për vizitën e tij në Shqiperi, në avionin papnor, ku siç dihet e shoqëronin edhe...
0 313

Një masakër e vërtetë ka ndodhur në Florida të Shteteve të Bashkuara. Gjyshi ka vrarë vajzën dhe 6 fëmijët...