0 687

Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiç, thotë se nëse shqiptarët dhe serbët e gjejnë një zgjidhje të përbashkët për Kosovën do të jenë shumë më...
0 400

Burime konfidenciale konfirmojnë për Top Channel se në adresë të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes ka ardhur përgjigja e analizave...
0 715

Qeveria e Maqedonisë ka miratuar projektligjin për stemën e re shtetërore....
0 1406

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka zgjedhur një media në Shqipëri për të folur për prapaskenat e Bllokut dhe...
0 621

Pavarësisht regjistrimeve zyrtare të popullsisë që bëhen në Shqipëri dhe Kosovë, asnjëherë nuk dihet sa shqiptarë ka në botë...
0 439

Britania përballet me kërcënimin më të madh prej terrorizmit në historinë e saj, teksa ka zmbrapsur rreth 40 komplote...
0 490

Ndeshja miqësore mes Italisë dhe Shqipërisë, përveç se do të jetë përballja e parë mes dy ekipeve kombëtare të...
0 555

Shqiptari nga Kosova, Agim Agushi shënoi rekordin e njëmbëdhjetë botëror në...
0 577

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj...