0 652

Presidenti amerikan Barack Obama ka deklaruar se është i sigurtë se procesi i ndarjes së Britanisë nga BE-ja do të jetë sistematik dhe...
0 602

Kryeministri britanik, David Cameron, pritet të kërkoj sot miratim parlamentar për sulme kundër grupit militant, Shteti Islamik. Cameron e ka...
0 441

Lajmin e ka publikuar faqja satirike "The Onion". Në lajmin satirik shkruhet: Në një fjalim emocional që kryeministri britanik David Cameron...

Ndonëse para pak kohësh këngëtarja e njohur me prejardhje shqiptare, Rita Ora, dhe tashmë ish i...
0 376

Mediat britanike vijojnë të komentojnë deklaratat e zyrtarëve të këtij vendi, të cilët janë shprehur pro dhënies së statusit...
0 430

Britania kërcënon të...
0 470

Ballkani shquhet për konflikte e mosmarrëveshje mes shteteve, por po ashtu tani për tani shquhet edhe për liderë të...
0 271

Kryeministri britanik, David Cameron zhvilloi dje biseda telefonike me disa drejtues evropianë, si dhe kancelaren gjermane Angela Merkel, pas...
0 364

Artistja e Holivoodit Cameron Diaz kohë më parë ka shkruar librin si të keni trup të përkryer e mund...
0 354

Kanë kaluar do kohë që atëherë, megjithatë shumë e kujtojnë Penelope Cruz në fillimet e saj, me një anglishte...