0 1088

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, sot ka paralajmëruar Bashkimin Evropian mbi nevojën për t’i ofruar perspektivë të pranimit shteteve të Ballkanit Perëndimor pasi kësisoj,...
0 459

 Në vendkalimin kufitar “Kullata”, i cili është më i madhi në kufirin midis Bullgarisë dhe Greqisë, janë...
0 353

Teatri turk me shfaqjen “Othello” sonte do të shfaqet në Festivalin e 52-të të teatrit të Maqedonisë...
0 578

Ngjarjet e mëdha në Evropë, siç ishte rënia e Murrit të Berlinit, kanë tendencë të nxisin dhunë në Ballkan, thekson revista „Foreign affairs “...
0 474

Zëvendëskryetari i Kuvendit dhe anëtar i Delegacionit në Asamblenë Parlamentare të Procesit për bashkëpunim në Evropën Juglindore, Antonio Milloshoski,...
0 433

Një pamje e pazakontë dhe misterioze është kapur me kamerat e disa turistëve të huaj në Plovdivë të Bullgarisë. Turistët...
0 413

Në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë, kreu i kësaj partie Ali Ahmeti ka pritur në takim...
0 535

Pas një zvarritjeje disa vjeçare, përmendorja 5 metërshe e atdhetarit Nexhat Agolli , punuar nga skulptori Ismet Ramiçeviç u...
0 492

Ajo që po ndodh këto ditë në Maqedoni, është padyshim e paralajmëruar. Shqiptarët aty kanë një akumulim të përditshëm...
0 440

Pas reagimit të BE-së për dhënien e pasaportave bullgare qytetarëve jashtë Bullgarisë, Stojko Stojkov nga OMO "Ilinden" për ‘Kanal...