0 524

Në qytetin gjerman Hamburg sot gjatë masave të përforcuara të sigurisë fillon samiti dyditor i Grupit të...
0 285

Grupi terrorist Shteti Islamik ka dhënë kërcënime të reja drejt Belgjikës, SHBA-së, Rusisë, Francës, Britanisë së Madhe,...
0 652

Presidenti amerikan Barack Obama ka deklaruar se është i sigurtë se procesi i ndarjes së Britanisë nga BE-ja do të jetë sistematik dhe...
0 539

Mbi dhjetëra huliganë të maskuar u përleshën me policinë në qendër të Cyrihut, duke shkatërruar makina, pemë dhe kosha...
0 439

Britania përballet me kërcënimin më të madh prej terrorizmit në historinë e saj, teksa ka zmbrapsur rreth 40 komplote...
0 504

Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi pranon për herë të parë se mban përgjegjësi për humbjen në zgjedhje. Nga Dollogozhda...
0 440

Sonte vonë duhet të arrijnë rezultatet nga analizat të kryera në Hamburg të Gjermanisë, të cilat duhet të tregojnë...
0 466

Shtetasit të Britanisë së madhe i cili ndërroi jetë ditën e djeshme në Klinikën Infektive në Shkup, nuk do...
0 504

Përfaqësues të Entit anglez për shëndet publik thonë se është pak e besueshme që vdekja e shtetasit të tyre...