0 931

Ka rilindur te Nice, or vështirë që Mario Balotelli të qëndrojë në Bregun e Kaltër edhe për një tjetër sezon. Ai që e konfirmon,...
0 436

Gideon Levy është një gazetar izraelit. Ai shkruan opinione dhe një kolonë javore për gazetën “Haaretz”, ku më së...
0 369

Jaja Toure fiton çmimin "Lojtari afrikan i vitit 2013". Mesfushori nga Bregu i Fildishtë, i nominuar për këtë çmim edhe gjatë...
0 233

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, shpreson të lëvizë përpara procesin e paqes në Lindjen e Mesme.Kerry takon sot kryeministrin e...