0 472

 Demonstrues, të cilët janë ithtarë të Qeverisë në Karakas, hynë me dhunë në Parlamentin e Venezuelës, me...
0 419

Presidenti turk, Rexhep Tahip Erdogan, ka deklaruar se Gjermania është duke kryer vetëvrasje, pasi nuk po...
0 353

Nuk ndalen skandalet në Vatikan. Mediat italiane raportojne për një tjetër ‘bombë’ nga vjen nga selia...
0 510

Lideri i Koresë Veriore, Kim Jong-Un  deklaroi se përleshja me SHBA-në ka hyrë në “fazën përfundimtare” duke...
0 442

Takimi i presidentëve të SHBA-së dhe Rusisë, Donald Tramp dhe Vlladimir Putin në margjinat e...
0 385

BE-ja dhe Ankaraja në këtë moment aspak nuk e shqyrtojnë mundësinë për kthimin e marrëdhënieve të ndërsjella...
0 357

Incidenti i mbrëmshëm në stacionin kryesor të hekurudhës në Bruksel, ku patrulla ushtarake ka goditur një burrë...
0 334

Temperatura të larta rekorde janë matur në një numër të madh vendesh në pjesën perëndimore...
0 368

Kompanitë ajrore i anuluan fluturimet për në Feniks, ndërsa mjekët i paralajmëruan njerëzit që të mos dalin...